Napadli na 78-latka i wyrwali mu saszetkę. Zatrzymali ich policjanci

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Kętrzynie aresztował na 3 miesiące 18-latka podejrzanego o rozbój na mieszkańcu Kętrzyna. Zdarzenie miało miejsce w Kętrzynie na ulicy Wileńskiej. 18-latek wraz z 14-latkiem mieli popchnąć 78-letniego mężczyznę, który przewrócił się na chodnik, a następnie wyrwali pokrzywdzonemu saszetkę z zawartością. Teraz 18-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

18-latek jest podejrzany o dokonanie rozboju na 78-letnim mieszkańcu Kętrzyna. Do zdarzenia doszło po godz. 15.00 w środę (22 maja br.) na ulicy Wileńskiej w Kętrzynie. Sprawcami byli 18-letni mieszkaniec Giżycka oraz 14-letni mieszkaniec Warszawy. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego znienacka. Popchnęli mężczyznę, który przewrócił się na chodnik, po czym zabrali mu saszetkę z pieniędzmi, kartą bankomatową, telefonem komórkowym i dokumentami.
Kilka dni po zdarzeniu podejrzani o rozbój zostali zatrzymani. Śledczy ustalili, że 18-latek do przestępstwa przygotowywał się wspólnie z nieletnim znajomym.

Nieletni trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Natomiast, 18-latek podczas przesłuchania przyznał się do rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Kętrzyn