Lekarze w warmińsko-mazurskim liderami w e-zwolnieniach

Lekarze w warmińsko-mazurskim wystawiają zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej w 100%.

Od 1 grudnia, czyli od momentu wprowadzenia E-ZLA jako jedynej formy wystawiania zwolnień lekarskich, lekarze z naszego województwa świetnie poradzili sobie z elektronicznymi zwolnieniami. Zwolnienia papierowe były wystawiane sporadycznie, a w ostatnich tygodniach nie ma ich wcale. Od 1 grudnia 2019r. do 24 maja br. medycy z naszego województwa wystawili  363 571 elektronicznych zwolnień lekarskich, a jedynie 581 na starych, papierowych formularzach.

Większość papierowych zwolnień dotarła do nas jeszcze w grudniu, w następnych miesiącach było już ich bardzo mało. Przypadki osób, którym lekarz wystawi zaświadczenie w nieaktualnej formie, będziemy rozpatrywać indywidualnie. – mówi Anna Ilukiewicz rzecznik ZUS w  województwie warmińsko-mazurskim.


Przypomnijmy,
Lekarz nie musi pobierać już bloczków z ZUS i dostarczać oryginałów ZLA do ZUS. Pracownik nie ma już sankcji za nieterminowe dostarczenie zwolnienia do pracodawcy, a pracodawca natychmiast po wystawieniu zwolnienia lekarskiego otrzymuje informacje o tym fakcie.

Po pół roku wystawiania E-ZLA, możemy mówić, że w naszym województwie jest idealnie.

ZUS