Kiermasz ciast dla Wojtka i Oliwii

Tragedia, która wydarzyła się w niedzielę (12 maja) w Karolewie wstrząsnęła społecznością lokalną. – To są w końcu rodziny, które mieszkają tuż obok nas, dlatego chcemy pomóc – mówią zapytani rodzice spotkani w Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie. To właśnie tam w czwartek (16 maja) od godz. 9 rozpocznie się kiermasz ciast, by wesprzeć finansowo jej uczniów, którzy stracili wszystko w pożarze.

Na kiermasz ciast zapraszam wszystkich mieszkańców Kętrzyna. Zebrane pieniądze przeznaczymy dla Oliwki (8 l.) i jej brata (Wojtka 12 l.), którzy są uczniami naszej szkoły. Gorąco zachęcam do pomocy – mówi Anna Smolińska, wychowawczyni Oliwii.
Kiermasz ciast odbędzie się 16 maja od godz. 9 na parterze w szkolnej świetlicy. W tym czasie do sekretariatu szkoły można przynosić m.in.: przybory szkolne, pościel, ręczniki, zabawki oraz ubrania: Wojtek 158 cm rozmiar obuwia 38, Oliwia 134 cm rozmiar obuwia 33/34.
Dzięki postawie Wojtka udało się zapobiec większej tragedii. To on zadzwonił po straż pożarną informując, że nie mam możliwości wydostania się z objętego pożarem mieszkania.

Nasz dyżurny poinformował go, jak ma się zachowywać. Dzięki temu przybyłym na miejsce strażakom udało się sprawnie ewakuować chłopca i jego psa, co zapobiegło tragedii. Ta postawa jest godna pochwały i zasługuje na wyróżnienie – mówi bryg. Szymon Sapieha, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Ewa Brzostek