Sąd nie uznał roszczeń byłego dyrektora KCK

Miasto Kętrzyn wygrało w sądzie z Damianem Nietrzebą. Były zastępca Krzysztofa Hećmana, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury i niedoszły radny żądał odszkodowania za utracone pobory.

Przypominamy: Już po przegranych wyborach samorządowych w listopadzie ubiegłego roku, Hećman, były burmistrz Kętrzyna, podpisał z Nietrzebą 7-letni kontrakt. W dokumencie zapisano m.in., że gdyby kontrakt został rozwiązany przez upływem 7-letniego terminu, to Damian Nietrzeba pobierałby przez ten czas połowę ustalonego wynagrodzenia.

– 15 listopada zrezygnowałem z funkcji zastępcy burmistrza, a 16 listopada podpisałem kontrakt menadżerski. Nie ma w tym nic dziwnego – mówił wówczas Damian Nietrzeba.

We wszystko wtrącił się jednak wojewoda warmińsko-mazurski, który uznał, że powołanie Nietrzeby na stanowisko dyrektora KCK odbyło się z „istotnym naruszeniem prawa”. W tej sytuacji Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna, wręczył dyrektorowi rozwiązanie umowy o pracę, zachowując dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Damian Nietrzeba nie zgodził się z takim rozwiązaniem. Chciał od Miasta odszkodowania za utracone 3-miesięczne wynagrodzenie. Sąd Rejonowy w Kętrzynie nie uznał jednak roszczeń byłego dyrektora KCK, oddalając jego powództwo w całości. 

Tygodnik Kętrzyński