Potrącenie pieszej na pasach. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności

Kętrzyn: Potrącenie pieszej na pasach. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kętrzynie na ul. Sikorskiego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej. 56-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Wczoraj ok. godz. 15:20 w Kętrzynie na ul. Sikorskiego doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący peugeotem 46-letni mężczyzna  nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia. 56 – letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona  do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Kierowca peugota był trzeźwy.

Przypominamy kierowcom!

Znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonach skrzyżowań dróg.

Warto znać podstawowe zasady, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:

1.        Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.

2.        Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).

3.        Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Zanim przejdziesz popatrz w lewo w prawo a potem jeszcze raz w lewo.  Jeśli nic nie nadjeżdża przechodź.

4.        Zadbaj o swoje i innych bezpieczeństwo. Po zmierzchu używaj elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.

5.        Nigdy nie wychodź na jezdnię zza autobusu, bądź innego pojazdu lub jakiejkolwiek przeszkody.KPP Kętrzyn