Jubileusz 100-lecia urodzin Bronisławy Surowiec

„Proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne” – napisał Premier Mateusz Morawiecki w piśmie skierowanym na ręce pani Bronisławy Surowiec z okazji ukończenia 100 lat życia.

Bronisława Surowiec urodziła się, jako jedna z dwanaściorga rodzeństwa,  10 marca 1919 roku na Wileńszczyźnie.  Po II wojnie światowej przyjechała z całą rodziną do Polski.  Najpierw mieszkała w Gdańsku. Tam też poznała męża i od 1950 roku zamieszkała wraz z mężem w Kętrzynie. Urodziła i wychowała dwoje dzieci, ma dwóch wnuków.

– Mama zawsze była osobą pogodną i  radosną. Pamiętam, kiedy z siostrą uczyłyśmy się w szkole średniej, mamy brat mieszkał również w Kętrzynie, zawsze w niedzielę spotykaliśmy się w gronie rodzinnym. Mama zresztą dbała o to, żebyśmy czuli się jak najlepiej   podczas tych spotkań i wspólnych obiadów, które często kończyły się wspólnym śpiewaniem – mówi w ciepłych słowach o swojej mamie i atmosferze tamtych dni córka Irena.

W tak ważnym dniu  nie zapomniały o jubilatce władze samorządowe miasta.  11 marca do drzwi pani Bronisławy Surowiec zapukał gość szczególny  – burmistrz miasta Ryszard Niedziółka.  Z okazji 100-lecia urodzin były kwiaty i upominek od władz samorządowych miasta. Nie zabrakło też życzeń kolejnych lat w zdrowiu.

– Proszę przyjąć najwyższe wyrazy uznania i podziękowania od władz samorządowych miasta oraz mieszkańców Kętrzyna. Życzę zdrowia, pogody ducha i życzliwości drugiego człowieka w „nowym wieku” – zwrócił się do jubilatki Ryszard Niedziółka  wręczając bukiet kwiatów,  pisemne życzenia od Premiera RP oraz prezent urodzinowy.

Wspólne spotkanie z rodziną, sympatyczne rozmowy,  filiżanka kawy i tort urodzinowy dopełniły atmosfery tego szczególnego dla jubilatki dnia.

Franciszek Jaroński