ZDARZENIE DROGOWE NA TRASIE KĘTRZYN-GIŻYCKO

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze W592. W okolicy m. Kwiedzina na prostym odcinku drogi, kierujący osobówką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność i dostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych z uwagi na trudne warunki drogowe.

Wczoraj (22.01.2019) parę minut przed godz. 12.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze W592 w okolicach miejscowości Kwiedzina gm. Kętrzyn. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 26-letni kierowca BMW jadący od strony Giżycka w kierunku Kętrzyna na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał w tył poprzedzającej go pojazdu marki Volvo (przewóz smieci). W następstwie tego zdarzenia 52-letnia pasażerka bmw została przewieziona do Szpitala w Kętrzynie. Kierujący byli trzeźwi.

26-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz sprawą kierowcy zajmie się sąd, który zdecyduje również na jaki czas zostanie  zatrzymane mu prawo jazdy.

KPP Kętrzyn