LEKCJE DOBRA W KĘTRZYŃSKICH SZKOŁACH

Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka polecił, aby w miejskich szkołach odbyły się lekcje poświęcone mowie nienawiści, hejtowi w internecie i przemocy. Wszystko to efekt zbrodni, do której doszło w Gdańsku, gdzie z rąk zamachowca zginął prezydent tego miasta Paweł Adamowicz.

Lekcje odbędą się we wszystkich miejskich szkołach jeszcze w tym tygodniu, czyli przed feriami zimowymi.
– Niech to będą lekcje dobra, budujmy pozytywny obraz świata nie zapominając o jego ciemnych stronach, a te przecież są dużym zagrożeniem dla młodych ludzi – mówi Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna. – Tragedia w Gdańsku dała początek kolejnej fali nienawiści w internecie. Jak można cieszyć się z tej tragedii, jak można życzyć śmierci innym ludziom życia publicznego? Dzieci to widzą, a my musimy im tłumaczyć, że nie jest to właściwa droga – dodaje.

Burmistrz zdecydował też o zebraniu Zespołu ds. Bezpieczeństwa i jego posiedzeniu w środę o godz. 13.00. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele samorządu miasta, powiatu, sztabu kryzysowego, policji, straży pożarnej, straży miejskiej i firm ochroniarskich.
– Będziemy analizować stan zabezpieczenia imprez masowych, a także innych wydarzeń podwyższonego ryzyka. Chcemy przeanalizować istniejące procedury, prawo, także lokalne i poznać nasze mocne i słabe strony – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.
Ryszard Niedziółka we wtorek przesłał depeszę kondolencyjną do Gdańska na ręce wiceprezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz.