SZYBKA ZAMIANA STRON W RADZIE POWIATU

Ryszard Niedziółka oficjalnie został odwołany ze stanowiska starosty podczas dzisiejszej sesji rady powiatu. Jego miejsce zajął radny SLD Jarosław Pieniak. Była to 4 próba odwołania Niedziółki ze stanowiska – tym razem skuteczna. W tajnym głosowaniu za odwołaniem Niedziółki zagłosowało 12 radnych, natomiast radni: Teresa Prokop, Alicja Kamińska, Michał Kochanowski i Waldemar Kuczyński oraz sam Ryszard Niedziółka nie wzięli udziału w głosowaniu. 

Jarosław Pieniak jeszcze przed weekendem w rozmowie z nami chwalił pracę starosty zapewniając, że zagłosuje przeciw jego odwołaniu. Teraz śmiało przyznaje, że objęcie funkcji starosty to dla niego wzruszająca, ważna chwila i nie czuje się zdrajcą. 
Odwołanie starosty jest równoznaczne z odwołaniem całego zarządu powiatu – wicestarosty Michała Krasińskiego i członka zarządu Waldemara Kuczyńskiego. Nowym Wicestarostą kętrzyńskim został Zbigniew Olenkowicz z Platformy Obywatelskiej, a członkiem zarządu powiatu Dagmara Iwaniuk z PSL. Nowy zarząd powiatu podjął już pierwsze decyzje kadrowe. Odwołał ze stanowiska Iwonę kozłowską, skarbnika powiatu.
Więcej informacji w najbliższy wtorek o godz. 18:00 w programie „Kętrzyn dzień po dniu”. Tuż po wiadomościach rozmowa „Na gorąco” z Ryszardem Niedziółką.