W poniedziałek będą znane losy Ryszarda Niedziółki

Radni PSL nie dają za wygraną i wystosowali czwarty w tej kadencji wniosek o odwołanie Ryszarda Niedziółki z funkcji starosty kętrzyńskiego. Argumentów jak sami twierdzą jest sporo, a przede wszystkim nie jest to odpowiednia osoba na tym stanowisku. Idąc tym tropem postanowiliśmy zebrać opinię wśród całej rady powiatu.

Można by się spodziewać, że opozycja będzie miała dużo do powiedzenia w tej sprawie, jednak co ciekawe w naszym sondażu niekoniecznie większość chciała zabrać głos jak np. Dagmara Iwaniuk, Sławomir Jarosik, Dariusz Popławski, Zbigniew Olenkowicz czy Aneta Pietrzyk- Hornicka.

Udało się nam porozmawiać z radnym Hansi Jurgen Maleckim, który twierdzi, że Ryszard Niedziółka zbyt późno „wszedł” w starostwo i nie ma odpowiedniego doświadczenia. Największy jednak minus przyznaje mu za „niszczenie ludzi”, będzie głosował za odwołaniem. Przeciw jest także Zbigniew Homza. Według niego, gdyby Niedziółka miał odrobinę honoru to już by go nie było na tym stanowisku.
Natomiast Jakub Wiśniewski nie potrafi sprecyzować swojego wyboru. Z jednej strony nie ocena źle dotychczasowej pracy starosty, aczkolwiek sugeruje, że wiele rzeczy mógł zrobić o wiele lepiej.
Stanowczym głosem na „nie” jest Aneta Janczuk oraz Stefania Siewruk-Welens. Uważają, że to zły i niekompetentny starosta.

Pozytywnie o Niedziółce wypowiada się Michał Kochanowski, który podkreśla, że przez ostatnie 4 lata na swoim stanowisku spisał się idealnie. W głosowaniu jednak nie weźmie udziału. Nad tym zastanawia się również Michał Krasiński. Według jego opinii kolejne głosowanie to chorobliwa zazdrość jednej osoby, która dąży do odwołania tak dobrego starosty. Teresa Prokop, Alicja Kamińska, Jarosław Pienak oraz Waldemar Kuczyński to głos zdecydowanie na „tak”.

Sam Ryszard Niedziółka w skali do 5 przyznaje sobie 4 i stwierdza, że zawsze można było coś zrobić lepiej.

Podsumowując:

Radni, którzy oceniają negatywnie starostę to: 
Zbigniew Homza, Aneta Janczuk, Hansi Jurgen Malecki, Stefania Siewruk-Welens.

Radni z oceną pozytywną to:
Teresa Prokop, Alicja Kamińska, Michał Krasiński, Michał Kochanowski, Jarosław Pieniak, Waldemar Kuczyński.

Swojego zdania nie wyrazili:
Dagmara Iwaniuk, Alina Janiszewska, Sławomir Jarosik, Dariusz Popławski, Andrzej Sobczak, Zbigniew Olenkowicz, Jakub Wiśniewski.
Głosowanie nad wnioskiem Grupy Radnych Rady Powiatu w sprawie odwołania Starosty Kętrzyńskiego odbędzie się 26 lutego o godz. 15:00. 


fot. archiwum KTK