Dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu, kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z ruchu drogowego

Mimo wielu apeli i ostrzeżeń nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę. Stanowią oni ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierowców coraz częściej informują o tym funkcjonariuszy.

Wczoraj (15.01.2018) około godz. 21:00 kętrzyńscy policjanci otrzymali informację, że jedną z ulic miasta, białym audi, porusza się prawdopodobnie pijany kierowca. Jego zachowanie oraz sposób jazdy wzbudziły obawy zgłaszającego, dlatego postanowił wezwać patrol.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Za kierownicą audi siedział 62-latek. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie mężczyzny wykazało ponad 2 promile tej substancji w jego organizmie. Kierowca stracili prawa jazdy.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Telefon na numer alarmowy, ujęcie obywatelskie – każdy sposób jest dobry, by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego regionu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach naszego regionu.

Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.